Sonda

Skąd dowiedziałeś/aś się o projekcie?
 
Projekt współfinansowany
ze środków Unii Europejskiej
w ramach
Europejskiego Funduszu
Społecznego
Europejski Fundusz Społeczny
Państwowa Szkoła Wyższa
Program Kapitał Ludzki
Targi Pracy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 26 sierpnia 2009 15:12

Targi Pracy to działanie Projektu skierowane do studentów i absolwentów PSW im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej oraz firm poszukujących pracowników. Głównym jego celem jest ułatwienie kontaktu studentów z przedstawicielami firm. Studenci będą mieli okazję poznania lokalnych i krajowych pracodawców, pracodawcy zaś, będą mieli okazję wyartykułować swoje potrzeby w zakresie pożądanych kompetencji i umiejętności przyszłych pracowników.

 

 

Pierwsze Targi Pracy – 6 maja 2010 r.

Pierwsze Targi Pracy zorganizowane w ramach Projektu odbyły się 6 maja 2010 roku. W holu głównym budynku Rektoratu Uczelni swoje oferty zaprezentowali przedstawiciele 26 przedsiębiorstw i instytucji rynku pracy z powiatu bialskiego, jak również spoza terenu powiatu.

Targi Pracy cieszyły się dużym zainteresowaniem. Stanowiska pracodawców odwiedziło ok. 500 osób. Osoby odwiedzające poszczególne stoiska mogły zapoznać się z ofertą lokalnego rynku pracy i edukacji oraz wziąć udział w wykładach otwartych, warsztatach i prezentacjach.

plakat-targipracy2010

Oferta przedsiębiorstw i instytucji

Wśród reprezentowanych na Targach Pracy przedsiębiorstw i instytucji z terenu powiatu bialskiego lub przedstawicielstw organizacji zlokalizowanych na terenie powiatu znalazły się: Avon, Bialcon, Bialskie Centrum Informacji, Bialskie Meble Sp. z o.o., Bialskie Media Łukasz Kamiński, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP, InfoLAN Tomasz Laszuk, Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej, Lubelska Fundacja Rozwoju, Lukas Bank S. A., Oriflame Poland, Biuro Regionalne w Białej Podlaskiej, Podlaska Agencja Consultingowa Rectus – Woc Sp. z o.o., Powiatowy Urząd Pracy w Białej Podlaskiej, Rapid Sp. z o.o., Studium Służb Ochrony i Detektywów, Tygodnik Podlaski, Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie, Filia w Białej Podlaskiej, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Białej Podlaskiej, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Inspektorat Biała Podlaska.

Ofertę instytucji i organizacji spoza powiatu bialskiego tworzyły : Acit sp. z o.o., AMC Alfa Metalcraft Corporation sp. z o.o., Danuta Piskorska, Fundacja Rozwoju Lubelszczyzny, Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości, Nadbużański Oddział Straży Granicznej w Chełmie, Szkoła Języków Obcych EUROSCHOOL.

Wykłady otwarte, warsztaty i prezentacje

Dużym zainteresowaniem osób uczestniczących w Targach Pracy cieszyły się dwa wykłady otwarte:

  1. Jak pokierować swoim życiem, aby dobra passa nam sprzyjała” – przeprowadzony przez p. Dominikę Staniewicz z HRbrand (Warszawa) oraz –
  2. Dlaczego warto planować swój sukces?” – wygłoszony przez p. Marka Urbana i p. Piotra Wojciechowskiego z Lauren Peso Polska S.A. (Lublin).

W ramach Targów Pracy można było wziąć udział w warsztatach szkoleniowych „Mam plan osiągnę go” przygotowanych przez Lauren Peso Polska S.A. W trakcie warsztatów przeprowadzono konkurs z nagrodami. Konkursy przeprowadziły także: AMC Alfa Metalcraft Corporation Sp. z o.o. oraz Oriflame Poland – Biuro regionalne w Białej Podlaskiej.

W trakcie Targów Pracy prezentacje przedstawiły dwie instytucje: Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości i Wojskowa Komenda Uzupełnień w Białej Podlaskiej.

 

Slajd1 Slajd2 Slajd3 Slajd4
Slajd5 Slajd6 Slajd7 Slajd8
Slajd9 Slajd10 Slajd11 Slajd12Drugie Targi Pracy – 11 maja 2011 r.

Targi Pracy są jedną z inicjatyw Projektu związanych z aktywizacją zawodową i rozszerzaniem wiedzy i umiejętności praktycznych niezbędnych do sprawnego poruszania się po współczesnym rynku pracy. Impreza, która odbyła się już dwukrotnie w murach PSW, kierowana jest do studentów i absolwentów Uczelni oraz firm poszukujących pracowników. Głównym jej celem jest ułatwienie kontaktu studentów z przedstawicielami firm.

Drugie Targi Pracy zorganizowane w ramach Projektu odbyły się 11 maja 2011 roku. W holu głównym budynku Rektoratu Uczelni swoje oferty zaprezentowali przedstawiciele przedsiębiorstw i instytucji rynku pracy z powiatu bialskiego, jak również spoza terenu powiatu. W ramach imprezy osoby odwiedzające poszczególne stoiska mogły zapoznać się z ofertą lokalnego rynku pracy i edukacji oraz wziąć udział w wykładach otwartych, warsztatach i prezentacjach. W trakcie II Targów Pracy wykłady prowadzone były przez specjalistów z firm: GLOBAL COMPETENCE, Top Training Warszawa oraz Web Inn S.A. Poniżej znajduje się relacja fotograficzna z przebiegu imprezy.

DSC_0002a DSC_0004a DSC_0005a DSC_0009a
DSC_0012a DSC_0015a DSC_0018a DSC_0019a
DSC_0020a DSC_0021a DSC_0022a DSC_0023a
DSC_0024a DSC_0025a DSC_0030a DSC_0031a
DSC_9980a DSC_9981a DSC_9982a DSC_9984a
DSC_9986a DSC_9988a DSC_9990a DSC_9991a
DSC_9992a DSC_9993a DSC_9995a DSC_9998a
DSC_0007a DSC_0028a DSC_9989a

Zmieniony: poniedziałek, 19 września 2011 08:03